Sosyal Medyada Takip Edin!

Antik Petrol

Hakkımızda

2002 yılında Shell of Turkey LTD. ŞTİ. bayiliği ile akaryakıt istasyonu işletmeciliğine başlayan Antikkapı Akaryakıt İstasyonu, 2008 yılının aralık ayından günümüze Petrol Ofisi A.Ş. bayilikleri ile yoluna devam etmektedir.

Petrol ofisimizde Ücretsiz Antifriz Kontrolü, 7/24 Market Satış, LPG Satışı, Ücretsiz Yağ Değişimi, Automatic Satış, Yakıt Tanklarının Düzenli Olarak Temizlenmesi, Positive Kart Hizmetleri işlemleri yapılmaktadır.
admin admin

Ücretsiz Yağ Değişimi

Petrol ofislerimizde aracınızın yağ değişimi ücretsiz olarak yapılmaktadır.

admin admin

Antifriz Kontrolü

Petrol ofislerimizde aracınızın antifiriz kontrolü ücretsiz olarak yapılmaktadır.  

admin admin

Positive Kart Hizmetleri

Yakıtınızı Positive Card'la alın. Puanlarınızı biriktirin. Hediye akaryakıt ya da Po/gaz kazanın!

Ürünlerimiz

Hangi Akaryakıt?

Farklılaştırılmış olsun ya da olmasın ülkemizde lisans sahiplerince piyasaya arz edilen akaryakıt türlerinin tamamı Avrupa Birliği standartlarına ve EPDK tarafından belirlenen teknik düzenlemelere uygun olmak zorundadır. Bu kapsamda yakıt türüne göre hepsi araçlarda güvenle kullanılabilirler.

Farklılaştırılmış ürünler ile diğerleri arasında kalite vb. düzenlenmiş özellikler bakımından otomobil, otobüs, kamyon, tır, traktör vb. araç türüne göre sınırlayıcı ayrımlar bulunmamaktadır.

 

PO / gaz

Petrol Ofisi olarak LPG dağıtıcı lisansımızı 2006 yılında aldık. 2007´de ise ikinci LPG Dolum tesisini devreye aldık ve Türkiye genelinde ulusal otogaz dağıtıcısı olarak, PO/gaz markasını yarattık ve otogaz sektöründeki faaliyetlerimizi hızlandırdık. 2013 Ekim ayı itibariyle 1.485 istasyonumuz ile %15,8´lik pazar payımız bulunmaktadır. PO/gaz Türkiyenin en yaygın otogaz markasıdır.

Otogaz yatırımlarımızın önemli bir bölümünü bitirdik. LPG Depolama, ithalat ve Dağıtım için İzmir/Aliağa'da ve Kocaeli/Yarımca'da toplam 50.000 m3'lük iki adet terminalimiz kullanıma açıldı. Bayi sayımızı artırmaya, geniş satış ve hizmet ağımızın ikmal ve lojistik optimizasyonunu sağlamaya yönelik yoğun iş planımız doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz. Geniş araç filomuz araçların her an izlenmesini sağlayan uydu takip sistemi ve kütle ölçerli sayaçlarla donatılmıştır. Ayrıca yerinde faturalamaya da olanak veren sistemimiz ile, sektördeki en gelişmiş ve teknolojik ekipmanlara sahibiz.

Pazar hedeflerimizi sürekli büyüterek ve müşterilerimize en iyi hizmeti vermeye odaklanıyoruz. LPG pazarının her alanında lider ve örnek firma olmak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyor, Petrol Ofisi olarak satış, teknik ve lojistik altyapımızı yasal ve teknik kurallar ile SEÇ (Sağlık-Emniyet-Çevre) standartlarına göre geliştiriyoruz.

Ekonomik, çevreci ve güvenli bir ürünümüz olan LPG propan, bütan ve türevlerinden oluşan gazların standartlar çerçevesinde belli oranlardaki karışımı olan otogazdır.

Müşterilerimizin güvenliği ve emniyeti için ürünlerimizin TS EN589 standartlarına, ikmal alınan istasyonlarda kurulu LPG sistemlerimizin ise minimum TS 11939, TS 1446, TS 1449 gibi standartlara uygun olmasına azami düzeyde özen göstermekteyiz.. Ayrıca, fosil yakıtlar içindeki en çevreci yakıt olan otogazın daha düşük gaz emisyonları bulunmaktadır. Böylelikle araçlarda otogaz kullanımı ile sera etkisi minimum seviyeye indirilmektedir.

 

 

 

Güvenli Otogaz Kullanımı için İpuçları :

Otogaz tankı üzerinde bulunan multivalf adı verilen parça birçok güvenlik sistemini içeriyor. Bu sistemlerden bir tanesi tankın sadece % 80 dolu olmasını sağlıyor. Bu aracı ısı değişimlere karşı güvenli duruma getiriyor. Daha fazla gaz alması amacıyla Otogaz deponuzu sallamayın ve dolum yapan kişilerin sallamasına da izin vermeyin.

Her 15.000 km´de bir yetkili serviste bakım yaptırın. Otogaz valfının içerisindeki filtrenin ömrü de 15.000 km´dir. Yetkili bir serviste filtrenizi değiştirtin.

Herhangi bir arıza durumunda yetkili servis merkezine başvurun.Sızıntı olması halinde Otogaz´ın cildinize, gözlerinize doğrudan temas etmesine izin vermeyin ve otogaz'ı solumayın. Temas olduysa,temas eden yerinizi 20 dakika boyunca su ile yıkayın.

Aracınız uzun süre garajda kalacaksa otogaz tankı üzerindeki multivalfe ait tüm vanaları kapatmayı unutmayın.

Aracınızı herhangi bir ateş kaynağına yakın park etmemeye ve aracın içerisinde açık alevli ısıtıcılar kullanmamaya dikkat edin.

Arıza durumunda yakıt seçici anahtarı gaz konumundan benzin konumuna getirin ve otogaz tankı üzerindeki multivalf vanalarını kapatın. Karbütatörlü araçları ise benzin yakıt sisteminin kuru kalmaması için günde en az bir kez benzinle çalıştırmanız gerekmektedir.

Otogaz dönüşümü sonrasında yetkili bir makina mühendisi tarafından sızıntı testi yapılmalı ve gerekli kanuni prosedürlere uymaya özen gösterilmelidir.

Benzin deposunun doluluk oranı en az 1/4 olmalıdır. Aksi takdirde benzin pompası zarar görebilir. Sıralı sistemlerde yakıt seçici anahtar gaz konumunda bulunsa da araç ilk çalıştırmada benzin kullanır; motor belli bir ısıya ulaştığında gaz kullanmaya başlar. Karbütatörlü araçları benzin yakıt sisteminin kuru kalmaması için günde en az bir kez benzinle çalıştırmanız gerekmektedir.

Aracın ön ve arka camlarına otogaz etiketi yapıştırmayı unutmayın.

Otogaz dönüşümünde kullanılan otogaz tankları, üretildiği yıldan itibaren 10 yılda bir değiştirilmelidir.

Madeni Yağlar

Türkiye madeni yağ pazarının lideri Petrol Ofisi, madeni yağ ve gres üretimini Derince - İzmit' te bulunan yılda toplam 140.000 ton üretim kapasitesine sahip fabrikasında gerçekleştirmektedir.

 

Yurt geneline dağılmış Petrol Ofisi akaryakıt istasyonları, MAXIMA ve MAXIMUS yağ değişim merkezleri ve yaygın distribütör ağından temin edilebilen Petrol Ofisi Madeni Yağları; Petrol Ofisi'nin onaylanmış kalitesi ve geniş ürün yelpazesi ile tüm müşterilerinin taleplerini karşılamaktadır. Aynı zamanda doğrudan Petrol Ofisi tarafından da kamu ve özel sektör kuruluşları ile yetkili otomotiv servislerine satılmakta olan Petrol Ofisi Madeni Yağları, Türkiye pazarının yanı sıra başta Azerbaycan, Gürcistan, KKTC, Irak, Bosna, Libya olmak üzere Avrupa, Afrika ve Ortadoğu'ya ihraç edilmektedir.

 

Petrol Ofisi; otomotiv yağları, endüstriyel yağlar, antifrizler, hidrolik fren yağları, gresler ve yağ motorin katkı maddeleri olmak üzere Petrol Ofisi Derince Madeni Yağ Fabrikası'nda ürettiği 330'u aşkın ürün çeşidi ile otomotiv, endüstri ve denizcilik pazarının taleplerini karşılamakta ve onların taleplerini baz alarak ürünlerini sürekli geliştirmektedir.

Petrol Ofisi Madeni Yağları, sahip olduğu Uluslararası Ürün Onayları ve yüksek hizmet standardıyla tüm müşterilerine (Fabrikalar, OEM`ler (Original Equipment Manufacturers - Orijinal Ekipman Üreticileri), tarım, maden, ulaşım) hizmet vermektedir.

Petrol Ofisi'nin 2007 yılında Derince'de faaliyete geçen 1.200 m2 kapalı alana kurulu Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi gerek Türkiye'de, gerekse coğrafyada yer alan en gelişmiş araştırma ve geliştirme laboratuvarına sahip bulunmaktadır. Petrol Ofisi Derince Teknoloji Merkezi (POTEM) ile son teknolojiler günü gününe takip edilmekte; gelişen motor teknolojisi ve araç üreticilerinin talepleri doğrultusunda, pazarda ön plana çıkan yüksek teknolojili ürünlerin geliştirme ve üretim çalışmalarını gerçekleştirilmektedir.