Satın Alma
İhale

WhatsApp

Şikayet
Öneri

Aquapark
İLETİŞİM

HAKKIMIZDA

 • Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden biri olan Antikkapı Turizm İşletmecilik ve Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş., 1994 yılında Gulfstar (Ncity) Alışveriş Merkezi içerisinde bir yatırımcı tarafından Antikkapı Et Lokantası ismi altında açılarak hizmet vermeye başlamıştır.

  1999 depremi sonrasında, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınarak 22.11.1999 tarihinde Kocaeli Fuar Müdürlüğü’ne devredilmiştir.

  06.12.1999 tarihinden itibaren de adı Antikkapı Restoran olarak değiştirilmiş ve Kocaeli Fuarcılık İşletme ve Turizm Ticaret A.Ş.(KOFAŞ) tarafından işletilmeye başlanmıştır.

 • Şirket 13.06.2000 tarihinde Antikkapı Turizm İşletmecilik ve Yatırım A.Ş. ünvanını almıştır.

  Şirkete 20.10.2000 tarihinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden Antikkapı A.Ş.’e devredilen benzin istasyonu ile akaryakıt satış hizmeti verilmeye başlanmıştır.

  1977 yılında Altınnal A.Ş. adıyla kurulan ve 2014 yılında Sekapark A.Ş. adını alan otel işletmesi 01.01.2016 tarihinde Antikkapı A.Ş. bünyesine dahil edilmiştir. Bugün şirketimiz Antikkapı Turizm İşletmecilik ve Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş. ünvanı ile işletilmektedir.

 • Antikkapı bünyesinde, tecrübeli aşçı kadrosu ile kaliteli ve lezzetli gıdaların günlük üretildiği bir Üretim Tesisi bulunuyor. Bu tesis, günde ortalama 1.200 kişilik yemek üretebiliyor. Üretim tesisinde hijyenik koşullarda, reçetesine uygun olarak köfte çeşitleri, et, unlu mamuller ve tatlı çeşitleri üretiliyor; ekmek üretim tesisinde ise günlük üretilen ortalama 5.000 adet roll ekmek, ambalajlama makinesinde el değmeden paketlenerek restoranlarda ve düğün salonlarında binlerce kişiye servis ediliyor. Catering yemek hizmeti de sunularak talep halinde birçok etkinliğe yemek hizmeti sağlanabiliyor.

 • Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, “Önce İnsan” diyerek yola çıktığımız Mobil Afet Tırlarımızda, projelendirildiği 17 Ağustos 2021 yılından bu yana acil bir afet durumunda yardıma ihtiyacı olan insanlar için olayın ilk saatlerinde afet aksiyon planımız yapılarak hizmet sağlanmaktadır.

  Yemek Tırı ve Fırın Tırı (Ekmek Üretimi) olarak hizmet veren Mobil Afet Tırları, 15 dakikada kurulabilen sistemiyle; 5 Gün dışarıya bağımsız olarak çalışabilmekte, araç seyir halindeyken ekmek ve yemek üretimi yapabilmektedir. Afet tırlarında, 2 Saatte 4.000 kişilik çorba; 1.5 saatte 1.500 kişilik üç çeşit yemek üretimi, 2 Saatte 4.000 roll ekmek üretilebilmektedir.

 • Düğün Salonlarımızda güler yüzlü ve profesyonel ekibimiz ile müşterilerimizin beğenisine sunduğumuz birçok menü çeşitlerimizle toplam 11 adet düğün salonumuz ile müşterilerimizin en özel günlerine ortak oluyoruz.

  (Antikkapı Düğün Salonu, Seka Deniz Düğün Salonu, Maide Nikah Salonu, Seka Bahçe Düğün Salonu, Kongre Merkezi Düğün Salonu, Kadıköy Düğün Salonu, Mevlana Düğün Salonu, Mehmet Ali Paşa Düğün Salonu, Altınkemer Düğün Salonu, Beylikbağı Düğün Salonu, Tepeköy Düğün Salonu)

 • Sekapark Otel profesyonel ve güler yüzlü ekibimizle konuklarımızın büyük bir aile oluşturduğu konfor ve huzurun ağırlıkta olduğu, deniz ve bahçe manzaralı odalarımızla hizmet vermeye devam ediyoruz.

  Toplam 41 adet standart oda ve 5 junior suit oda ile toplam 46 oda ve 86 yatak kapasitesi ile hizmete hazır olan otelimiz, restoranıyla da misafirlerine eşsiz lezzetler sunmaktadır.

 • 2018 yılında hizmete başlayan Maide Kafe & Restoran, kaliteli hizmeti, modern yapısı ve bulunduğu konum ile yerel halkın ve çevre illerden gelen ziyaretçilerin uğrak noktası olmuştur.

  Sosyal tesis mantığı ile kurulmuş olan restoranımız Şehrin Mutfağı sloganıyla Kocaeli Yöresel Yemekleri menüsü ve Türkiye’de ilk olan Sağlıklı Çocuk Menüsü’yle ailelerin güvenle tercih ettiği Maide Kafe & Restoran, Kocaeli halkına hizmet etmeye devam etmektedir.

 • İlk Antik Köfte şubesini, geniş bir ziyaretçi kitlesine sahip Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı Ormanya’da açan Antikkapı, bugün Sekapark içerisinde yer alan Sekapark Antik Köfte , Darıca’da yer alan 3 şubesi (Darıca Antik Köfte, İskele Antik Köfte ve Balyanoz Antik Köfte), Kartepe Belediyesi tarafından işletimi sağlanan franchise şubemiz Kartepe Antik Köfte ve Başiskele Belediyesi tarafından hizmete sunulan Başiskele Antik Köfte ile şehrimizin en sevilen restoran markalarından biri olmayı başardı.

  Restoran menüsünde kahvaltı çeşitleri, köfte çeşitleri ile ana yemekler, tatlı, zengin kahve ve içecek çeşitleri ile hizmet vermeye devam etmektedir.

 • Restoran ve Kafe anlayışı ile markalaşmış Antikköfte; 2023 yılında “daha hızlı, daha pratik” anlayışı ile Antik Köfte Ekspres şubelerini hizmete aldı. Değirmendere Antik Köfte Ekspres şubesini Değirmendere Sahilde; sonrasında ise misafirlerine Karamürsel seyir terasında görsel şölen sunan manzarasıyla Millet Bahçesi içerisinde Karamürsel Antik Köfte Ekspres şubesi ile hizmetlerini self servis olarak sürdürmektedir.

 • Antik Kafe hızlı servis hizmeti sağladığımız tüm alanlarda “lezzet durakları” olarak yerini almıştır. Ormanya Doğal Yaşam Parkı’nda doğal güzellikleri ile Ormanya Antik Kafe, Ormanya’yı gezen misafirlerimize alan boyunca eşlik eden Ormanya Gözleme Faytonu ve Kahve Faytonu; Darıca Millet Bahçesi 2 Etap’ta yer alan Karavan Kafe hizmeti, Kandıra Miço Kadınlar Plajı’nda yaz sezonunda, şemsiye, şezlong ve fast- food yiyecek ve içecek hizmeti ile Miço Plajı Antik Kafe; Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleşen programların takvimine göre hizmete açılan Kongre Merkezi Antik Kafe ile geniş bir alanda hizmet vermektedir.

  Tiny House ve Karavanlar; 2020 yılı pandemi dönemi ile hizmete başlayan ve büyümeye devam eden Mobil Kafe Karavan çalışmalarımız, Tiny House’lar ile yoğunluğun yaşandığı sahil alanlarında, lezzet durakları haline gelmiştir. (İzmit Sahil, Darıca Balyanoz Tiny House) – (Darıca Millet Bahçesi Karavan)

 • Şirketimiz bünyesine 2023 yılında katılan Değirmendere Aquapark; 18 yaş altı çocuklar için yaz aylarında eğlencenin tam merkezi olmaktadır. Halıdere sahilde bulunan Aquapark; geniş konumuyla içerisinde sprey action su oyun parkı, çift kaydıraklı havuz, aperatif yiyecek ve sıcak- soğuk içecekleri ile hizmet veren Kafe işletmesi ve şezlong hizmetini bulundurmaktadır.

 • Dinlenme ve Eğitim Merkezi olarak hizmet sunan Gençlik Kampları; Antikkapı bünyesinde kamp yapan gruplara özel hazırlanmaktadır. Darıca Balyanoz Eğitim Kampı - Darıca Hüma Hatun Kampı ile Darıca Bölgesi’nde; Kumcağız Gençlik Kampı - Kerpe Gençlik Kampı ile Kandıra’da, Diriliş Bay ve Bayan Kampı ile Aytepe’de misafirlerine şehir hayatından uzak bir imkan sunmaktadır.

 • Ömer Türkçakal Bulvarı üzerinde bulunan Antikkapı Akaryakıt İstasyonu’nda Elektrikli araçlar için şarj istasyonu, ücretsiz antifriz kontrolü, self servis araç yıkama, 7/24 market satışı, lpg satışı, ücretsiz yağ kontrolü ve değişimi, automatic satış ile Kocaeli halkına hizmet etmektedir.

 • Antikkapı, hizmetlerini büyük bir takım çalışmasıyla Antikkapı ailesi olarak gerçekleştirmektedir. Kurum bünyesinde bulunan ANTİK AKADEMİ kapsamında personellerine eğitici ve öğretici eğitimler gerçekleştirerek oryantasyon süreci sağlanmaktadır. Sadece çalışanları ile de değil Antik Akademi, belirlenen proje takviminde meslek okullarını gezerek usta öğreticileri ve aşçılarıyla seminerler düzenleyip atölye çalışmaları gerçekleştirmektedir.

  Eğitime önemli bir destek veren şirketimiz, 2023 yılında Kocaeli’nde bir ilki gerçekleştirdi. Geleceğin Türk mutfağı şefleri için Antikkapı A.Ş.’nin öncülüğü ve ev sahipliğinde ‘Kocaeli Meslek Liseleri Arası Gastro Genç’ yarışması düzenlendi. GASTRO-GENÇ markalaşarak gelecek nesillere, eğlenerek öğrenme ve bilgi birikimlerini meslek hayatında uygulama imkanı sağlamaktadır.