Antikpass
Sorgula

Satın Alma
İhale

WhatsApp

Şikayet
Öneri

Self
Menu

ANTİK AKADEMİ HABER DETAY

ANTİK AKADEMİ / Antik Akademi Kapsamındaki Eğitimler Ara Vermeden Devam Ediyoruz
07 Şubat 2019 505

Antikkapı’nın deneyimli şefleri, Antik Akademi kapsamında Gebze – Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin daveti üzerine öğrencilerle tecrübelerini paylaştı.

Şehrin Mutfağı Tecrübelerini Paylaştı 
Şehrin Mutfağı Antikkapı’nın deneyimli şefleri, Gebze – Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Bölümü öğrencilerine yönelik söyleşiye katıldı. Okulun ’Kariyer Günleri’’ kapsamında düzenlediği söyleşide Türkiye’de yeme içme sektörünün gelişimi ve sektörün ihtiyaç duyduğu kalifiye işgücü konuları konuşuldu. Recep Arslan, Murat Sarıkaya Antikkapı’nın deneyimli şefleri söyleşiye katılım sağladı. Öğrenciler, şefleri ilgiyle takip etti.
 
KENDİNİZİ DEVAMLI GELİŞTİRİN
‘’Kariyer Günleri’’ kapsamında okulu ziyaret eden şefler, okulun Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Bölümü’nü okuyan öğrencilere yemekler hakkında bilgilendirmede bulunarak, “İnsanları ve ülkeleri tanımanın en önemli yolu o ülkelerin yemek kültürleridir. Kendi ülkenizin yemek kültürünün yanı sıra farklı ülkelerin yemek kültürlerini de öğrenmeye gayret edin. Kendinizi devamlı geliştirin, yaratıcı ve yenilikçi olun. Tekrar tekrar denemekten yılmayın” diyerek tecrübelerini paylaştı.